Ateikite pas mus ir problemų nebebus
Pradžia
Naujienos
Apie mus
Produktai
DUK
Patarimai
Nuorodos
Paieška
Kontaktai
Forumas
e-Parduotuvė

Topauto.lt
eXTReMe Tracker


Pirmoji pagalba E-mail
2007 m. Birželio 26 d. 11:12

Šiandien, kai už automobilio lango šiltas vasariškas oras, neretas vairuotojas taip ir nori paspausti akseleratoriaus pedalą. Malonumas garantuotas, tačiau gali atsitikti ir ne toks malonus įvykis – autoavarija. Tokiu atveju pravartu būtų prisiminti keletą patarimų apie pirmąją pagalbą.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti bei įvertinti situaciją bei nukentėjusiojo būklę.

Artėdamas prie sužeistojo, būk budrus, ramus ir pasitikintis, kad galėtum gauti kuo daugiau informacijos apie įvykį. Jei situacija pavojinga teikiančiojo PMP sveikatai ar gyvybei (griūvantys objektai, gaisras, nuodingos medžiagos, ar galite užsikrėsti pavojinga liga), teikti PMP draudžiama. Taigi, niekada netapk pats auka, norėdamas padėti kitam. Tuomet vis tik geriausia būtų sulaukti tikrų profesionalų.

Jei yra keli sužeistieji, teikti PMP pradėk tam, kurį galima greičiau išgelbėti. Nebėk prie to, kuris šaukia garsiausiai, tačiau eik prie to, kuris tyli. Vertinkite situacijų pagal turimas galimybes.

Pirmosios medicinos pagalbos ABC:

Teikdami PMP nukentėjusiam, kuris yra be sąmonės, vadovaukitės šiuo principu: Jei radote žmogų be sąmonės, pirmiausia įvertinkite kvėpavimo takų praeinamumą ir atverkite kvėpavimo takus.

Nukentėjusiojo kvėpavimo funkcijos įvertinimas: Nesant kvėpavimo, atlikite dirbtinį kvėpavimą.

Nukentėjusiojo kraujotakos įvertinimas, tikrinant miego arterijos pulsą. Nesant pulso - netiesioginis širdies masažas. Po to atliekamas intensyvaus kraujavimo stabdymas, kova su šoku.

Tikimės, kad šių patarimų dažnai neprireiks. Linkime saugiai važiuoti ir nepakliūti į avarines situacijas.


Vartotojų komentarai
Prašome nenaudoti necenzūrinių žodžių. Tokie komentarai bus trinami, o registruotas vartotojas užblokuojamas.
Iš anksto dėkojame.

Please login or register to add comments

Atnaujinta ( 2015 m. Gegužės 17 d. 05:57 )
 
   Pradžia arrow Patarimai arrow Pirmoji pagalba