Ateikite pas mus ir problemų nebebus
Pradžia
Naujienos
Apie mus
Produktai
DUK
Patarimai
Nuorodos
Paieška
Kontaktai
Forumas
e-Parduotuvė

Topauto.lt
eXTReMe Tracker


Kas yra detonacijos daviklis? E-mail
2009 m. Birželio 20 d. 09:48

Ne pirmą kartą iš klientų išgirstame klausimą: kas tai yra detonacijos daviklis (knock sensor) ir ką jis daro? Tad nusprendėme apie jį suprantamai aprašyti.

Trumpai tariant detonacijos daviklis yra mikrofonas, kuris klauso tik tam tikro dažnio garso signalų, būdingų detonacijai.

Detonacijos daviklį galima rasti tik naujesnės kartos automobiliuose, kuriuose variklio darbą valdo kompiuteris .  Kokių priemonių gali imtis automobilio kompiuteris priklauso nuo gamintojo. Pastebėjęs detonaciją, kompiuteris gali padidinti įpurškiamo kuro kiekį, taip ataušindamas per daug įkaitusias degimo kameros vietas, pavėlinti uždegimo momentą ar sumažinti turbokompresoriaus slėgį, jei automobilis su turbokompresoriumi. Daugiausia žalos detonacija gali padaryti varikliams su turbokompresoriais, tačiau atmosferinio variklio detalės taip pat gali smarkiai nukentėti.

Dažniausia detonacijos priežastis standartiniuose varikliuose yra per žemo oktaninio skaičiaus kuras arba dėl kažkokios gamykloje įvykusios klaidos. Variklio valdymo sistema dažniausiai sėkmingai kovoja su detonacija ir vairuotojas to net nepastebi (nebent sumažėja automobilio trauka). Verta paminėti, kad dažniausiai detonuoja neteisingai „tiuninguojami“ varikliai.


Vartotojų komentarai
Prašome nenaudoti necenzūrinių žodžių. Tokie komentarai bus trinami, o registruotas vartotojas užblokuojamas.
Iš anksto dėkojame.

Please login or register to add comments

Atnaujinta ( 2015 m. Gegužės 16 d. 12:13 )
 
   Pradžia arrow Patarimai arrow Kas yra detonacijos daviklis?