Ateikite pas mus ir problemų nebebus
Pradžia
Naujienos
Apie mus
Produktai
DUK
Patarimai
Nuorodos
Paieška
Kontaktai
Forumas
e-Parduotuvė

Topauto.lt
eXTReMe Tracker


Keletas taisyklių, susijusių su automobilio šviesomis E-mail
2008 m. Gruodžio 03 d. 08:52

       Daugelis vairuotojų netaisyklingai naudojasi automobilio šviesomis – per aukštai šviečiantys žibintai, Įjungti galiniai priešrūkiniai žibintai ir t.t., taip sukeldami napatogumą kitiems vairuotojams, nes smarkiai apakintas vairuotojas kelias sekundes nieko nemato ir važiuoja tarsi į kokią juodą skylę.

Kad nesukelti nepatogumų kitiems vairuotojams, reikėtų naudoti tik automobilio gamintojo rekomenduojamas lemputes. Jei naudojamos pigios lemputės, arba jei jos yra netaisyklingai įmontuotos, šviesa išsisklaido netinkamai. Dar blogiau būna, kai įmontuojamos lemputės, kurias draudžiama naudoti. Galingesni žibintai užtikrina geresnį matomumą, tačiau stipriai akina kitus vairuotojus.

Taip pat šviesų aukštį galima reguliuoti ir rankiniu būdu (daugelyje automobilių), kad jos neakintu kitų vairuotojų.  Tam šalia šviesų jungiklio (dažniausiai) yra mažas ratelis. Jį pasukus, žibintų šviesos pakyla aukštyn arba nusileidžia žemyn. Jei bagažinė pilnai pakrauta, automobilio galas nusiledžia,  šviesos pakyla, todėl priešais važiuojantys vairuotojai gali būti akinami. Taigi, atsižvelgdami į krovinio svorį, susireguliuojame šviesų aukštį.

Tikriausiai ne visi žino, kada galima įjungti priekinius ir galinius priešrūkinius žibintus. Priekiniai priešrūkiniai žibintai gali būti įjungti esant blogam matomumui. Tai gali būti dėl rūko, stipraus lietaus ar sniego. Galiniai priešrūkiniai žibintai gali būti įjungti tik tuomet, kada yra rūkas, o matomumo atstumas mažesnis nei 50 metrų. Beje tokiu atveju negalima važiuoti greičiau kaip 50 km/h. Taigi naudokimės priešrūkiniais žibintais tik tada, kada reikia, o ne dėl grožio.

Tai tik keletas pastebėjimų, susijusių su automobilio šviesomis. Linkime nepamiršti, kad kelyje esate ne vienas, vairuokite saugiai.

 

Atnaujinta ( 2015 m. Gegužės 17 d. 06:32 )
 
   Pradžia arrow Produktai arrow Keletas taisyklių, susijusių su automobilio šviesomis